Settings
Shipping country
Languages
Your wishlist is empty.
You do not have any products in your shopping cart yet.
Quick purchase

Please enter the article no.

Roket Rapid - Medium viscosity cyano glue

Item-No..: KR44051
GTIN/EAN: 5060243900357
Roket Rapid - Medium viscosity cyano glue
Roket Rapid - Medium viscosity cyano glue
Roket Rapid - Medium viscosity cyano glue
Roket Rapid - Medium viscosity cyano glue
In stock
2 piece(s) available

Shipping time: 1-3 Days*

7,50 EUR37,50 EUR per 100g
19 % VAT incl. excl. Shipping costs
Add to cart
  • Products description
Products description

Roket Rapid - Medium viscosity cyano glue

Medium viscosity high quality cyano glue - fast setting. Bonds in 5-10 seconds.

Content: 20g

Kennzeichnung gemäß Verordnung (EG) Nr. 1272/2008

Gefahr
  • H315 Verursacht Hautreizungen.
  • H319 Verursacht schwere Augenreizung.
  • H335 Kann die Atemwege reizen.
    Recommended products:
    Roket Powder - Filler powder for use with cyano - 40g

    Manufacturer: Deluxe Materials
    Item-No..: KR44064

    Currently not available
     
    8,95 EUR22,38 EUR per 100g
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Roket - Glue Tips - 6 pcs.

    Manufacturer: Deluxe Materials
    Item-No..: KR44057

    Currently not available
     
    7,50 EUR
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Customers who bought this product also bought the following products:
    Tamiya Poly / Plastic Cement - EXTRA thin - 40 ml

    Manufacturer: Tamiya
    Item-No..: 87038

    In stock
     
    5,95 EUR14,88 EUR per 100ml
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Roket Max - Thick viscosity cyano glue

    Manufacturer: Deluxe Materials
    Item-No..: KR44052

    In stock
     
    7,50 EUR37,50 EUR per 100g
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Tamiya Surface Primer - 40ml - Grey

    Manufacturer: Tamiya
    Item-No..: 87075

    Available
     
    5,60 EUR14,00 EUR per 100ml
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Contacta Glue - Basic Set / 3 Pack modelling glue

    Manufacturer: Revell
    Item-No..: RV39618

    In stock
     
    14,95 EUR
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Contacta Professional - 25g

    Manufacturer: Revell
    Item-No..: RV39604

    In stock
     
    4,50 EUR18,00 EUR per 100g
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Roket Odourless - Crystal clear non blooming cyano glue

    Manufacturer: Deluxe Materials
    Item-No..: KR44053

    In stock
     
    10,95 EUR54,75 EUR per 100g
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Last viewed:
    Roket Rapid - Medium viscosity cyano glue

    Manufacturer: Deluxe Materials
    Item-No..: KR44051

    In stock
     
    7,50 EUR37,50 EUR per 100g
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs