Settings
Shipping country
Languages
Your wishlist is empty.
You do not have any products in your shopping cart yet.
Quick purchase

Please enter the article no.

Roket Max - Thick viscosity cyano glue

Item-No..: KR44052
GTIN/EAN: 5060243900364
Roket Max - Thick viscosity cyano glue
Roket Max - Thick viscosity cyano glue
Roket Max - Thick viscosity cyano glue
Roket Max - Thick viscosity cyano glue
In stock
3 piece(s) available

Shipping time: 1-3 Days*

7,50 EUR37,50 EUR per 100g
19 % VAT incl. excl. Shipping costs
Add to cart
  • Products description
Products description

Roket Max - Thick viscosity cyano glue

Thick viscosity high quality cyano glue - maximum gap-filling adhesive. Bonds in 10-20 seconds.

Content: 20g

Kennzeichnung gemäß Verordnung (EG) Nr. 1272/2008

Gefahr
  • H315 Verursacht Hautreizungen.
  • H319 Verursacht schwere Augenreizung.
  • H335 Kann die Atemwege reizen.
    Recommended products:
    Roket Powder - Filler powder for use with cyano - 40g

    Manufacturer: Deluxe Materials
    Item-No..: KR44064

    Currently not available
     
    8,95 EUR22,38 EUR per 100g
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Roket - Glue Tips - 6 pcs.

    Manufacturer: Deluxe Materials
    Item-No..: KR44057

    Currently not available
     
    7,50 EUR
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Customers who bought this product also bought the following products:
    Tamiya X2 White - 23ml

    Manufacturer: Tamiya
    Item-No..: 81002

    In stock
     
    4,40 EUR19,13 EUR per 100ml
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Tamiya X18 - Black - Semigloss - 23ml

    Manufacturer: Tamiya
    Item-No..: 81018

    Available
     
    4,40 EUR19,13 EUR per 100ml
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Tamiya X22 Gloss clear - 23ml

    Manufacturer: Tamiya
    Item-No..: 81022

    In stock
     
    4,40 EUR19,13 EUR per 100ml
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Tamiya XF25 - Light Sea Grey - Flat - 23ml

    Manufacturer: Tamiya
    Item-No..: 81325

    In stock
     
    4,40 EUR19,13 EUR per
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Tamiya XF20 - Medium Grey - Flat - 10ml

    Manufacturer: Tamiya
    Item-No..: 81720

    In stock
     
    3,20 EUR
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Tamiya XF23 - Light Blue - Flat - 10ml

    Manufacturer: Tamiya
    Item-No..: 81723

    In stock
     
    3,20 EUR
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Last viewed:
    Roket Max - Thick viscosity cyano glue

    Manufacturer: Deluxe Materials
    Item-No..: KR44052

    In stock
     
    7,50 EUR37,50 EUR per 100g
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs