Settings
Shipping country
Languages
Your wishlist is empty.
You do not have any products in your shopping cart yet.
Quick purchase

Please enter the article no.

Tamiya XF63 German Grey / Panzergrau - Flat - 23ml

Tamiya
Item-No..: 81363
GTIN/EAN: 4950344813636
Tamiya XF63 German Grey / Panzergrau - Flat - 23ml
Tamiya XF63 German Grey / Panzergrau - Flat - 23ml
In stock
More than 5 pieces available

Shipping time: 1-3 Days*

4,40 EUR19,13 EUR per 100ml
19 % VAT incl. excl. Shipping costs
Add to cart
  • Products description
  • Manufacturer Information
Products description
Tamiya XF63 - German Grey / Panzergrau - Flat

Tamiya Acrylic-Color - XF63 - German Grey / Panzergrau) - Flat.

Content: 23ml

Kennzeichnung gemäß Verordnung (EG) Nr. 1272/2008

Achtung
  • H226 Flüssigkeit und Dampf entzündbar.
  • H319 Verursacht schwere Augenreizung.
  • H332 Gesundheitsschädlich bei Einatmen.
  • H336 Kann Schläfrigkeit und Benommenheit verursachen.
    Manufacturer Information
    Contact Manufacturer
    Tamiya, Inc.
    3-7 Ondawara, Suruga-Ku
    Shizuoka, 422-8610
    Aichi, Japan
    Contact EU responsible person
    TAMIYA-CARSON Modellbau GmbH & Co. KG
    Werkstraße 1
    90765 Fürth
    Germany

    info@tamiya.de
    Customers who bought this product also bought the following products:
    Mr. Hobby Color H18 Steel - Metallic

    Manufacturer: Mr. Hobby / Gunze Sangyo
    Item-No..: GSH018

    In stock
     
    3,20 EUR32,00 EUR per 100ml
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Mr. Super Metallic 2 SM206 Super Chrome Silver 2 - Gloss - 10ml

    Manufacturer: Mr. Hobby / Gunze Sangyo
    Item-No..: GSSM206

    In stock
     
    4,50 EUR45,00 EUR per 100ml
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    U-Boat Type VII Crew - Guard with Binoculars - 3 figures - 1/72

    Manufacturer: CMK
    Item-No..: CMKF72116

    Available
     
    9,99 EUR
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Revell Aqua Color 57 Grey RAL 7000 - Flat - 18ml

    Manufacturer: Revell
    Item-No..: RV36157

    In stock
     
    3,10 EUR17,22 EUR per 100ml
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    German Tank Destoyer Jagdpanter - Late Version - Sd.Kfz. 173 - 1/35

    Manufacturer: Tamiya
    Item-No..: 35203

    In stock
     
    Special price 21,50 EUR -34%
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Panzerkampfwagen Panther Ausf. A - Sd.Kfz. 171 - 1/35

    Manufacturer: Italeri
    Item-No..: IT270

    Available
     
    31,50 EUR
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs
    Last viewed:
    Tamiya XF63 German Grey / Panzergrau - Flat - 23ml

    Manufacturer: Tamiya
    Item-No..: 81363

    In stock
     
    4,40 EUR19,13 EUR per 100ml
    19 % VAT incl. excl. Shipping costs